Workshop waterkwaliteit meten op 2 mei 2026

Schoon water is belangrijk voor mens, dier en natuur. Daarom staat 2026 in Hof van Twente in het teken van ‘Water, bron van leven’. Onder de naam Hof nog Groener organiseren de Groene Loper Hof van Twente, HofPower en de gemeente Hof van Twente samen met verschillende partners een jaar lang activiteiten rondom water.

Workshop waterkwaliteit leren meten?

Leer hoe je waterkwaliteit meet en help mee met onderzoek naar de Regge.

Start 13.30 uur bij de Reggetuin in Goor.

Adres: Kerkstraat 123D (achter Avia tankstation) in Goor

Gratis deelname, vooraf  wel aanmelden. (naam en aantal personen) mailen naar info@groeneloperhovantwente.nl

Inwoners van alle leeftijden zijn van harte welkom om mee te doen, te leren en samen te ontdekken hoe je waterkwaliteit in de Regge meet.

Onze inspiratie: iedereen hoort bij een rivier

Al onze wateractiviteiten zijn geïnspireerd door het verhaal van Li An Phoa, oprichter van de internationale stichting Drinkable Rivers. Zij was vorig jaar te gast bij het evenement Dichter bij de Natuur in Hof van Twente . In haar lezing vertelde zij dat iedereen onderdeel is van een rivier:

“Iedereen is lid van een rivierfamilie, jij ook.”

Met haar stichting zet Li An Phoa zich wereldwijd in voor schoon water. Dat doet ze door wandelingen langs rivieren te organiseren en mensen te laten onderzoeken hoe het met het water gaat.

Li An Phoa

De workshop `waterkwaliteit leren meten’ vindt plaats in het kader van de Twentse Waterweken 2026